białołeka
grafika
Zakładanie firmy przez telefon

Załóż firmę przez telefon

  1. Przed połączeniem z konsultantem przygotuj informacje dotyczące firmy, takie jak m.in.: forma opodatkowania, przedmiot działalności (kod PKD), nazwa firmy.
  2. Zadzwoń pod numer 801 055 088 i połącz się z konsultantem (Infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Koszt połączenia jest uzależniony od taryfy operatora)
  3. Podaj wszystkie dane niezbędne do wypełnienia wniosku rejestracyjnego. Konsultant wprowadzi dane do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG.
  4. Po zakończeniu rozmowy z konsultantem, otrzymasz SMS z numerem Twojego wniosku. Zachowaj ten numer.
  5. Udaj się do dowolnego urzędu gminy i podaj numer wniosku, który otrzymałeś w SMS-ie. Urzędnik odszuka, wydrukuje Twój wniosek i przedłoży do podpisu. Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą dowód tożsamości.

***

Uwaga! Można zarejestrować się w serwisie CEIDG i po wypełnieniu wniosku przez telefon podpisać go elektronicznie, bez konieczności wizyty w urzędzie.

  1. Po rozmowie z konsultantem na skrzynkę mailową zostanie przesłany wypełniony i gotowy do podpisu wniosek w pliku w formacie xml.
  2. Z wykorzystaniem profilu zaufanego, bankowości internetowej lub podpisu elektronicznego można zalogować się do systemu CEIDG, zaimportować wniosek i podpisać elektronicznie.

***

Można zaimportować otrzymany plik xml wniosku bez logowania w CEIDG i dokonać w nim zmian. 

  1. Na stronie rejestracji firmy, w sekcji "Wstępne przygotowanie danych" zaznacz punkt "Na podstawie pliku".
  2. Następnie kliknij "Wybierz plik", odszukaj i zaznacz właściwy plik wniosku np. na swoim komputerze.
  3. Plik zostanie zaimportowany.
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...