białołeka
Głosowanie na projekty

15 - 30 czerwca 2021 roku

Głosuj

W tym roku w naszej dzielnicy mamy do wyboru 79 projektów - zagłosować możemy maksymalnie na 15 z nich.

Link do projektów dzielnicowych dopuszczonych do głosowania to https://bo.um.warszawa.pl/projekty 

Dodatkowe 10 projektów możemy wybrać z listy ogólnomiejskiej - tu znajdziemy aż 129 pozycji.

Link do projektów ogólnomiejskich dopuszczonych do głosowania to https://bo.um.warszawa.pl/projekty 

Zachęcamy do przejrzenia projektów. 

ZASADY

W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Warszawy. Nie trzeba być zameldowanym – wystarczy mieszkać w stolicy.

Nie trzeba być pełnoletnim. W głosowaniu mogą wziąć udział dzieci w każdym w wieku. Jednakże dzieci poniżej 13 roku życia mogą zagłosować tylko za pośrednictwem rodziców natomiast dzieci, które już osiągnęły 13. rok życia i starsze mogą zagłosować samodzielnie bez konieczności wypełniana zgody przez rodzica lub opiekuna.

Do głosowania w budżecie obywatelskim uprawnieni są również cudzoziemcy mieszkający w Warszawie i posiadający numeru PESEL.

Zagłosować można na projekty z dowolnej dzielnicy (nie trzeba w niej mieszkać), jednak nie będzie już można wybierać projektów z innej dzielnicy.

REALIZACJA PROJEKTÓW

W głosowaniu duże znaczenie ma frekwencja, ponieważ do realizacji wejdą tylko te projekty, które zdobyły największe poparcie mieszkańców, ale też uzyskały NIE MNIEJ niż:

  • 50 głosów ważnych w przypadku projektów z puli dzielnicowej,
  • 100 głosów ważnych w przypadku projektów z puli ogólnomiejskiej.

Do realizacji ostatecznie przejdą pomysły z największą liczbę głosów, do wyczerpania kwoty przyznanej Dzielnicy Białołęka, czyli 4,4 mln zł.

JAK ZAGŁOSOWAĆ?

Można wybrać jeden z dwóch sposobów:

  1. przez internet wchodząc na stronę bo.um.warszawa.pl , wpisując adres e-mail, na który zostanie wysłany link aktywujący panel do głosowania (ważne, aby adres był wpisany poprawnie). Po kliknięciu w link aktywacyjny, należy wybrać Dzielnicę Białołęka.
    UWAGA!!! W niektórych serwisach pocztowych wiadomości z linkami aktywacyjnymi mogą trafiać do innych folderów niż "skrzynka odbiorcza" (np. do spamu).
    Specjalnie dla rodziców małych dzieci, które mogą głosować w budżecie obywatelskim, ale nie posiadają swojego konta pocztowego lub osób posiadających rodziców w wieku starszym, którzy nie mają swojego konta pocztowego, stworzono możliwość głosowania z jednego adresu mailowego. Ponowne głosowanie z tego samego adresu e-mail można wykonać tylko po zakończeniu poprzedniego procesu głosowania i po powtórnym zarejestrowaniu się na stronie do głosowania poprzez wpisanie adresu e-mail.
  2. wypełniając papierową kartę do głosowania. Karty można pobrać od 15 do 30 czerwca w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197 lub z tej strony (załącznik w lewym rogu).
    Wypełnioną kartę papierową należy złożyć OSOBIŚCIE w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197, wejście C, okazując dokument tożsamości (godziny otwarcia Urzędu: poniedziałki - piątki w godz. 08:00 - 16:00).

Osoby mające problem z poruszaniem się, mogą przekazać swoją kartę do głosowania przedstawicielowi urzędu. Aby skorzystać z tej możliwości, należy zgłosić taką potrzebę koordynatorowi ds. budżetu obywatelskiego w dzielnicy, w której chce się zagłosować. Można to zrobić od 1 do 20 czerwca 2021 r. Wyznaczona osoba z urzędu odbierze kartę do głosowania. Kontakt do koordynatora jest dostępny na stronie http://www.bialoleka.waw.pl/strona-868-koordynator_budzetu_partycypacyjnego_w.html .

Wyniki głosowania zostaną opublikowane w połowie lipca 2021 r.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...