białołeka
77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – koncert tuż po godzinie "W"
grafika

1 sierpnia o godzinie 17.00 Warszawa odda hołd Warszawskim Powstańcom. W godzinę „W” upamiętni bohaterski zryw mieszkańców stolicy z sierpnia 1944 roku. Zawyją syreny, a mieszkańcy naszego miasta zatrzymają się na chwilę – zachęcamy do tego gestu.

Chwilę po godzinie „W”, o 17.05 zapraszamy przed Urząd Dzielnicy Białołęka, przy ul. Modlińskiej 197 na koncert „Powstańcze Śpiewanie”. Chór Collegium Musicum UW i Zespół Męski Gregorianum zaśpiewają popularne pieśni powstańcze w specjalnie na tę okazję przygotowanych aranżacjach autorstwa Andrzeja Borzyma jr, kierownika artystycznego koncertu. Śpiewakom będą towarzyszyli instrumentaliści: Urszula Borkowska (fortepian), Marcin Fidos (kontrabas), Marcin Słomiński (perkusja). Już dziś zapraszamy do udziału w koncercie i wspólnego śpiewania. Każdy uczestnik otrzyma swój śpiewnik, by nieznajomość tekstu nie była przeszkodą we wspólnym muzykowaniu.

W programie usłyszymy i wspólnie wykonamy między innymi "Warszawiankę", "Szturmówkę", "Pałacyk Michla", "Warszawskie dzieci", "Modlitwę AK", "Hej chłopcy bagnet na broń", "Chłopcy silni jak stal", "Marsz Mokotowa" i "Marsz Śródmieścia".

Poprzednie edycje koncertu cieszyły się Państwa dużym uznaniem. Jesteśmy przekonani, że także w tym roku przeżyjemy wspólnie kilkadziesiąt wzruszających minut.

Koncert odbędzie się przed wejściem do Urzędu Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197.

Wstęp jest wolny. W związku ze stanem epidemii obowiązywać będzie zachowanie dystansu.

Zaprasza Burmistrz Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy Grzegorz Kuca wraz z Zarządem.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...