białołeka
Zlikwiduj kopciucha z warszawską dotacją nawet do 100% kosztów inwestycji
grafika

Wdychanie zanieczyszczonego powietrza ma negatywny wpływ na zdrowie. Mieszkańcy Warszawy mogą otrzymać dotację na wymianę pieców na paliwa stałe, które są jednym z głównych źródeł zanieczyszczeń. W kwietniu br. na terenie Białołęki odbędą się spotkania dla mieszkańców omawiające procedurę przyznawania dotacji na wymianę starego pieca.

Zamiast nieekologicznego kotła źródłem ciepła dla nieruchomości może być pompa ciepła, instalacja ogrzewania elektrycznego, piec gazowy, jak również przyłączenie nieruchomości do sieci ciepłowniczej. Dodatkowo mieszkańcy, którzy zdecydują się na likwidację kopciucha mogą również otrzymać środki na odnawialne źródła energii, tj. kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe, współpracujące z nowym ekologicznym źródłem ogrzewania. Dofinansowanie pokrywa także wykonanie lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej.

Najbardziej atrakcyjne kwoty dotacji przewidziane są dla wniosków złożonych w 2020 r. – dofinansowanie może pokryć aż do 100% kosztów inwestycji. Później, w 2021 r. wysokość dotacji będzie zmniejszona do 90% kosztów inwestycji, a w roku 2022 – do 70%.

Wniosek o dotację można złożyć w dowolnym urzędzie dzielnicy lub w Biurze Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej. Dokumenty przyjmowane są przez cały rok (do 31 grudnia 2022 r.).

Spotkania dla mieszkańców

Specjaliści pokażą jak wypełnić wniosek o wymianę starego kotła, omówią proces przyznawania dotacji i odpowiedzą na nurtujące mieszkańców pytania. Terminy spotkań:

- 2 kwietnia, godz. 18.00 – Szkoła Podstawowa nr 356 przy ul. Głębockiej 66,
- 10 kwietnia, godz. 18.00 – Szkoła Podstawowa nr 367 przy ul. Przytulnej 3,
- 24 kwietnia, godz. 18.00 – Urząd Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197.

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...