białołeka
Będą dodatkowe zajęcia, pomoce naukowe i sprzęt komputerowy
grafika

Dzięki środkom unijnym blisko 400 uczniów z SP nr 368 i SP nr 342 na Białołęce weźmie udział w dodatkowych zajęciach, doposażone zostaną także szkolne pracownie przyrodnicze i matematyczne. Dziś podpisano umowy w tej sprawie z samorządem województwa mazowieckiego. 

- Bardzo się cieszę z tego, że białołęckie dzieci będą mogły pogłębiać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności na dodatkowych zajęciach i warsztatach podczas roku szkolnego oraz wziąć udział w wakacyjnych turnusach naukowych. EU ciągle zmienia Warszawę i edukację. Dziękuję władzom Mazowsza za wsparcie i możliwość skorzystania ze tych środków. W tym trudnym okresie to bardzo potrzebne – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Umowy o dofinansowaniu podpisały dziś władze Białołęki i samorządu województwa mazowieckiego. Wartość obydwu projektów „Rozwój kompetencji i umiejętności gwarancją Twojej przyszłości!” to ponad 870 tys. zł, z czego dofinansowanie z UE wyniesie blisko 700 tys. zł.

- To wielki sukces Dzielnicy Białołęka w obszarze oświaty, z którego skorzystają młodzi mieszkańcy naszej dzielnicy. Staram się jeszcze o pozyskanie funduszy UE na inne projekty i mam nadzieję, że uda się je pozyskać do końca aktualnie kończącej się perspektywy finansowej na lata 2014-2020 – mówi Izabela Ziątek, wiceburmistrz Białołęki.

Dzieci z SP nr 368 i 342 biorące udział w programie będą mogły liczyć na dodatkowe zajęcia m.in. z matematyki, przyrody, języków - angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, wezmą udział w warsztatach z kodowania i zajęciach z przedsiębiorczości, zostaną zorganizowane liczne wycieczki, odbędą się pokazy a podczas wakacji w ramach półkolonii – laboratorium naukowe. Zostaną także doposażone szkolne pracownie – przyrodnicze, matematyczne i informatyczne.

Na Białołęce, w bieżącym roku szkolnym, będą realizowane podobne projekty aż w ośmiu szkołach – we wszystkich, które aplikowały w konkursie realizowanym  przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Funduszy UE. Łączna wartość projektów razem z wkładem własnym (jest to wkład rzeczowy polegający na wynajmie sal) to 3,5 mln zł. 

Na poziomie Warszawy, oprócz białołęckich szkół, środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 w ramach tego konkursu uzyskała jeszcze tylko jedna szkoła z Dzielnicy Bielany.

W ramach tych ośmiu projektów zostanie wspartych ok. 1700 uczniów, dla których zostanie łącznie przeprowadzonych 10 118 godzin dodatkowych zajęć dydaktycznych. Ponadto w ramach projektów szkoły zostaną wyposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne na kwotę 833 tysięcy zł, co stanowi ok. 30% wartości projektów. Zakupione dodatkowe wyposażenie do sal przyrodniczych, informatycznych i językowych zwiększy efektywność i atrakcyjność nauczania w białołęckich szkołach.

podpisanie umowy na dofinansowanie zajęć w szkołach zdjęcie z podpisania umowy na dofinansowanie zajęć edukacyjnych
umowy na dofinansowanie zajęć edukacyjnych podpisanie umowy na dofinansowanie zajęć edukacyjnych
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...