białołeka
Wyniki ankiety dot. potrzeb mieszkańców w zakresie rozwoju sportu, dostępności obiektów oraz infrastruktury rekreacyjno-sportowej

Pod koniec maja zaprosiliśmy Państwa do wzięcia udziału w ankiecie sportowej dot. potrzeb mieszkańców w zakresie rozwoju sportu, dostępności obiektów oraz infrastruktury rekreacyjno – sportowej w dzielnicy Białołęka.

Ankieta była zamieszczona w internecie na dzielnicowych portalach społecznościowych oraz na stronie internetowej dzielnicy. 

Jak przedstawiają się wyniki?

W ankiecie wzięło udział ponad 400 mieszkańców Białołęki, w większości w wieku 26-40 i starszych – do 59 roku życia. W przeważającej większości wypowiedziały się panie.

Wśród biorących udział w ankiecie większość to osoby uprawiające aktywnie sport: 2-3 razy w tygodniu lub wręcz codziennie. Zrozumiałym wydaje się więc, że sport jest dla nich ważny lub bardzo ważny (89%).

Odpowiedzi ankietowanych wskazują, że najczęściej uprawiają oni sport indywidualnie (48%) i na świeżym powietrzu (27%). Jako najpopularniejsze miejsce do uprawiania sportu wskazane zostały ścieżki rowerowe (32%) oraz tereny rekreacyjne w parkach (23%). Prawdopodobnie stąd również docenienie ścieżek rowerowych jako miejsc, które w ostatnich latach uległy poprawie.

Natomiast dość wyraźnie widać, że mieszkańcom brakuje nowych obiektów sportowych, w tym krytej pływalni.

Pełne wyniki ankiety w załączeniu.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...