białołeka
„Park Syrenki” wkrótce z nowymi atrakcjami
grafika

Tor rowerowy i siłownia plenerowa to nowe wyposażenie, które pojawi się na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Długorzecznej. Dzielnica właśnie ogłosiła przetarg na doposażenie „Parku Syrenki” i do 17 sierpnia czeka na oferty od wykonawców.

Tor do jazdy na rowerach o długości ok. 100 m ma mieć kształt zamkniętej pętli. Będzie się wił pośród zieleni na zróżnicowanych wysokościowo pagórkach i łukowych rampach, tworząc swoisty rodzaj rzeźby terenowej. Konstrukcja toru będzie składała się z warstwy mineralno-piaszczystej nasypów, konstrukcji właściwej - profilującej i wyrównującej trasę toru oraz nawierzchni jezdnej z betonu asfaltowego. Uzupełnieniem toru będzie chodnik prowadzący do placyku rozgrzewkowego i elementy małej architektury, czyli ławki, tablica z regulaminem, stojak na rowery i kosz.

Dla chcących popracować nad wzmocnieniem kondycji fizycznej powstanie siłownia plenerowa, w której ma być rowerek, biegacz, orbitrek, a także twister i ławka do ćwiczeń. Pod urządzeniami do ćwiczeń zostanie ułożona bezpieczna nawierzchnia z maty przerostowej (amortyzuje w razie upadku, pomiędzy jej „oczkami” rośnie trawa). Natomiast poszukujący odrobiny relaksu będą mogli odpocząć w hamaku parkowym.

Po podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał 60 dni na realizację zamówienia.

„Park Syrenki” nad Kanałem Żerańskim powstał 2018 roku i sukcesywnie zyskuje kolejne atrakcje. Przypomnijmy, że koncepcja zagospodarowania powstała w uzgodnieniu z okolicznymi mieszkańcami i radną Agnieszką Borowską. W planach jest dalsza rozbudowa „Parku Syrenki”, ale ze względu na możliwości finansowe dzielnicy została rozłożona w czasie.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...