białołeka
Literackie kajaki na Kanale
grafika

Od kilku sezonów Fundacja AVE zaprasza mieszkańców na spacery kajakowe białołęcką Wisłą i Kanałem Żerańskim. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Właśnie startuje kolejny cykl.

– Dotychczas kajakarze mogli poznać różne historie związane z „wodną Białołęką”: wspaniałą koncepcję hydrologiczną inż. Tadeusza Tillingera, dzieje osiedlających się tu od XVIII wieku Olędrów, wreszcie rozmaite kryminalne ciekawostki, których nie brakuje – mówi Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE. – W tym roku proponujemy coś zupełnie nowego – spływy literackie.

Poprowadzi je znana pisarka i poetka, Justyna Bargielska, która od wielu lat mieszka na Białołęce. Dwukrotnie zdobyła Nagrodę Literacką „Gdynia”, ma także na swoim koncie trzykrotne nominacje do „Nike”.

- Będzie to okazja do poznania „wyjątkowej sąsiadki” i tajników jej pracy twórczej – dodaje Włodkowski – ale także do literackiej zabawy. Na postojach uczestnicy wezmą udział w warsztatach literackich i stworzą opowiadanie z Kanałem Żerańskim w tle, które później opublikujemy w sieci.

Najbliższe wyprawy odbędą się w soboty 27 czerwca i 4 lipca. Wystartują z Portu Żerańskiego o godz. 9.30. Uczestnicy zwiedzą od środka śluzę żerańską oraz przepłyną do Stanisławowa k. Nieporętu. Trasa dostępna jest także dla osób niedoświadczonych. Wszyscy mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ wyprawy zabezpieczają ratownicy WOPR. Zachowane zostaną wszystkie reżimy bezpieczeństwa, związane z COVID-19 (maski i dystanse na postojach, dezynfekcja rąk itd.).

Dzięki wsparciu dzielnicowego wydziału kultury spływy są bezpłatne. Zapisy poprzez elektroniczny formularz: http://fundacjaave.pl/pl/events/211

Kolejne wyprawy w lipcu, terminy będą ogłaszane na fundacjaave.pl.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...