białołeka
Wielkanocny list do mieszkańców
grafika

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy

Przed nami Wielkanoc. W polskiej tradycji to święta nadziei i odradzającego się życia. Wobec epidemii koronawirusa, w tym roku przyjdzie nam je przygotowywać i przeżywać w sytuacji, z jaką jeszcze nigdy nie mieliśmy do czynienia. Nie mamy gotowych scenariuszy zachowania, co zmusza nas do całkiem nowych działań, podejmowania decyzji, których się nie spodziewaliśmy, szukania nowych rozwiązań. Izolacja i poczucie niepewności towarzyszą nam od miesiąca. Obawiamy się o zdrowie i bezpieczeństwo rodziny, wiele osób odczuwa również lęk z powodu niepewnej sytuacji finansowej lub możliwości utraty pracy. Świętowanie w takim okresie dla wielu z nas będzie trudne, zwłaszcza, że do stołu powinniśmy zasiąść jedynie w gronie domowników a przedświąteczne przygotowania i zakupy ograniczyć do minimum, unikając ryzyka zakażenia.

Tym bardziej i z tym większą mocą życzymy wszystkim Państwu, aby na przekór sytuacji skupić się na tym co dobre, optymistyczne i budujące - na swoich najbliższych, na pogłębieniu relacji z rodziną, na nadziei, że trudy czas szybko minie. Pamiętajmy, aby niezależnie od sytuacji być z tymi, których kochamy. Nawet jeśli nie osobiście, to w rozmowie przez internet lub telefon. Pamiętajmy, by się wspierać nawzajem i dodawać sobie otuchy. Życzenia zdrowych, wesołych świąt w obecnej sytuacji nabierają zupełnie nowego wymiaru, a ich spełnienie nigdy bardziej nie zależało od nas samych.  

Pamiętajmy także o osobach starszych i samotnych, które w tym trudnym czasie nie mają na kogo liczyć. Dla nich we wszystkich dzielnicach działają Zespoły „Warszawa Wspiera” pomagające seniorom i osobom najbardziej narażonym na skutki działania koronawirusa w zakupach i bieżących potrzebach. Więcej o tym kto i jak może skorzystać z pomocy można przeczytać tu. Przed świętami Warszawa organizuje także akcję “Śniadanie wielkanocne z dostawą”. Warszawiacy, którzy czują się samotni lub są objęci kwarantanną i zgłoszą taką potrzebę, zostaną obdarowani wielkanocną paczką. Natomiast nasza dzielnica już po raz kolejny włączyła się we współpracę z Domem Wsparcia dla Powstańców Warszawskich i razem z Galerią Północną i mieszkańcami przygotowała paczki dla warszawskich Bohaterów. Zachęcamy do włączenia się w akcję

Wszystkim Państwu życzymy dużo zdrowia i optymizmu - a w czasie świąt ciepłych myśli o dniu, kiedy znów wyjdziemy na spacer i bez obaw uściskamy naszych bliskich. Chcielibyśmy, żeby ten trudny czas epidemii był dla nas wszystkich czasem doceniania codzienności, a przede wszystkim normalności, która jeszcze niedawno była taka oczywista. Żebyśmy za rok, siedząc przy świątecznym stole dostrzegli wartość tej zwyczajności, której w tym roku nie mamy, a aktualne wydarzenia by były tylko dalekim wspomnieniem.


Grzegorz Kuca
Burmistrz Dzielnicy Białołeka
m.st. Warszawy
wraz z Zarządem

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...