białołeka
Powstał białołęcki zespół "Warszawa wspiera"
grafika

Burmistrz Dzielnicy Białołęka, Grzegorz Kuca powołał białołęcki zespół „Warszawa Wspiera”, którego pracami kieruje jego Zastępca, pani Izabela Ziątek. Zadaniem Zespołu jest wspieranie w czasie epidemii koronawirusa osób starszych i potrzebujących, nie objętych regularnymi formami opieki, dobrowolnie pozostających w izolacji. 

Wolontariusze akcji „Warszawa Wspiera” będą docierali do seniorów oraz osób potrzebujących, dla których będą robione np. zakupy żywności, leków, środków higienicznych. Ponadto, zostanie im zapewniona niezbędna pomoc, w tym wsparcie psychologiczne. 

Każda osoba zdrowa, nie objęta kwarantanną, która zdecydowała się pozostać w domu z uwagi na swój wiek albo inne czynniki ryzyka, a która nie ma zapewnionej opieki rodziny, znajomych lub sąsiadów proszona jest o kontakt pod nr tel.: 723 247 819 lub mailowo na adres:  . 

Członkowie zespołu najpierw upewniają się, czy pomoc dla potrzebującej osoby może świadczyć ktoś z rodziny, sąsiadów czy znajomych, bo wspieranie i promowanie pomocy sąsiedzkiej jest także ważnym zadaniem zespołu. Rolą Zespołu będzie dopasowanie odpowiedniej formy pomocy do sytuacji mieszkańca, zapewnienie tej pomocy i dbałość o jej ciągłość, do odwołania. W miarę możliwości beneficjenci będą korzystać z pomocy jednego i tego samego wolontariusza, który będzie ich odwiedzał raz w tygodniu. 

Wizyty wolontariuszy odbywają się wyłącznie po zgłoszeniu takiej potrzeby na ww. numer telefonu, ponadto są poprzedzone telefonem, podczas którego ustalane są szczegóły wizyty. Ma to na celu odpowiednie przygotowanie dla bezpiecznego przekazania zakupów oraz uniemożliwienie wykorzystania sytuacji przez osoby niepowołane. 

Organizacje oraz wolontariusze, którzy chcieliby włączyć się do prac zespołu powinni zgłosić się na adres: bialoleka.wsparcie@um.warszawa.pl lub telefonicznie na nr tel. 22 44 38 206. 

Obecna, szczególnie trudna sytuacja wzbudza wiele emocji, rodzi pytania, skutkuje poczuciem bezsilności i niepewności. Dlatego wszyscy potrzebujący mogą też kontaktować się z psychologiem białołęckiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod nr tel. 723 247 815 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 

Dzielnicowe zespoły „Warszawa Wspiera” składają się z pracowników urzędów dzielnic, Ośrodków Pomocy Społecznej oraz lokalnych organizacji pozarządowych i ich wolontariuszy. Wszystkie te osoby są wyposażone w niezbędne środki ochrony osobistej. 

grafika przedstawiająca pracownika przy komputerze i w słuchawkach odbierającego telefony i osoba starsza zgłaszająca potrzebę pomocy

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...